Коркові шпалери - універсальне оздоблення інтер'єру

Коркові шпалери - універсальна інтер'єрна обробка

Що собою являють пробкові шпалери - сировинна база, різновиди, сфера застосування, особливості роботи з покриттям.

Натуральні оздоблювальні матеріали представлені не настільки широким асортиментом як штучні, але і серед них можна вибрати цікаве покриття. Мова піде про пробкові шпалери - сировинна база, різновиди, застосування і особливості роботи, догляд.

Що собою являють пробкові шпалери



Сировиною для коркових шпалер служить кора коркового дуба, у нас він не «водиться», а ось на узбережжі Середземного моря, в Африці і деяких європейських країнах відчуває себе цілком комфортно. Раз на десятиліття з дерев знімають тонкий корковий шар, який і йде на найрізноманітніші потреби, в тому числі і інтер'єрні матеріали. Лідирує у виробництві пробки Португалія, але можна зустріти і німецькі або італійські бренди.

Безосновні категорії пробкових шпалер виробляються з шпону - найтонший шар кори наклеюють на щільну паперову основу і покривають особливим воском або лаком. Але найчастіше шпалери з пробки виготовляють шляхом пресування подрібненої маси, що нагрівається до високої температури.

При нагріванні кора виділяє смолу, міцно склеює пробкові частки між собою, і додаткового клею не потрібно. Виходить екологічне, безпечне покриття.


Для підвищення декоративності з частинок викладають малюнки або пробку кольорують. Так як сама по собі пробка в такому вигляді досить тендітна, її теж можуть наносити на паперову або флізелінову основу. Крім натуральності, у пробкових шпалер є й інші переваги.

Висока декоративність - характерна фактура і колірна гамма цікаво виглядає в будь-якому інтер'єрі.
Універсальність - можна використовувати практично у всіх приміщеннях.
Низька теплопровідність - пориста структура пробки з порами затримує тепло, що норовить втекти крізь стіни.
Проникність - це дихаюче покриття, добре пропускає випаровування.
Вологостійкість - підвищена вологість і короткочасний прямий контакт з водою ніяк не впливає на шпалери, вони не деформуються і не міняють колір.
Нейтральність - гіпоалергенні, так як не містять хімічних речовин і в силу антистатичності не притягають і не накопичують частинок пилу.
Вогнестійкість - особлива властивість пробки: покриття не підтримує, а загальмовує поширення вогню.
Звукоізоляція - матеріал здатний гасити звук.
Зносостійкість - шпалери не стануть притулком комах і патогенної мікрофлори, що не вицвітуть, їх складно подряпати навіть спеціально, якщо використовувати захисну грунтовку, їм взагалі зносу не буде.

Ложкою дьогтю у випадку з корковою обробкою є деяка примхливість в роботі, в подальшому виникнуть труднощі з очищенням стін, коли захочеться змінити дизайн. Висока вартість, критична для більшості споживачів, дещо нівелюється великим терміном служби без втрати привабливості (десятиліття).

Різновиди корку



У продажі є два варіанти пробкових покриттів:

Шпалери в рулонах - пресована пробка без основи або на паперовій / флізеліновій підкладці, шаром в 2-3 мм або тонкий міліметровий шпон на щільному папері, ширина рулонів від 300 до 1000 мм, довжина від 5,5 до 10 метрів.
Пластини / листи - пласти пресованої пробки товщиною від 3 до 5 мм, прямокутної форми, стандартні габарити 300x600 мм.

Коркові шпалери - універсальне оздоблення інтер'єру


Крім природної коркової фактури, пресування викладають у формі плиток або абстрактних візерунків, поверхня шпалер буває гладкою або з характерним рельєфом. В якості захисного/декоративного покриття виробники найчастіше використовують віск або натуральний лак. Якщо пробка без фінішного шару, її можна вдосконалити самостійно, нанісши відповідну суміш.

Застосування



Властивості пробки забезпечують їй універсальність, вона впишеться в інтер'єр спальних кімнат.

корок в спальні


Віталень і кабінетів.

Корок в кухні та їдальні


Кухонь та їдалень.

корок на кухні


Коркові стіни в дитячій не тільки приглушать звуки, але і гарантовано не викличуть у малят алергії або нападів астми, а їх природні антисептичні властивості і паропроникність забезпечать хороший мікроклімат.

Коркові шпалери - універсальне оздоблення інтер'єру


В силу солідної ціни не кожному по кишені повністю обклеїти стіни, особливо коли площа кімнат велика. Але можна комбінувати пробку з іншим оздобленням, наприклад, виділивши нею акцентну стіну, зробивши панелі або панно.

Коркові шпалери - універсальне оздоблення інтер'єру


На відміну від більшості інтер'єрних матеріалів, коркове покриття можна використовувати у ванній кімнаті, але тоді покриття лаком або воском не рекомендоване, а необхідне.

Коркові шпалери - універсальне оздоблення інтер'єру


Особливості роботи з корковим покриттям



Хоча товсті шпалери на підкладці або в плитах здатні приховувати дефекти стін, вони вимогливі до поверхні, так як наклеюються тільки встик, і будь-які нерівності можуть спричинити появу «зубів».

Чим рівніше буде площина, тим краще, не варто експериментувати з дорогим покриттям, доцільніше вирівняти основу шпаклівкою або плитами, якщо ніяк не обійтися заробленням тріщин і шліфуванням горбів.


Як і під інші фінішні матеріали, під пробку стіни необхідно ретельно прогрунтувати грунтовкою глибокого проникнення.

Щоб уникнути можливої ​​деформації після поклейки, шпалери повинні декілька діб відлежатися в приміщенні без упаковки, з ними і працювати буде простіше. Залежно від рекомендацій виробника, спеціальний густий клей наноситься на тильну сторону шпалер або на стіну, або і на шпалери, і на основу. Якщо це самоклеючий варіант, то досить зняти захисну плівку, клей вже нанесено на покриття. Іноді клей може проникати крізь пробку на лицьову сторону (безосновне полотно) або видавлюватися в стики, його не потрібно намагатися видалити рідким, клей акуратно зчищають або зрізають після висихання.

Коркові шпалери - універсальне оздоблення інтер'єру

Коркові шпалери - універсальне оздоблення інтер'єру

Коркові шпалери - універсальне оздоблення інтер'єру


Знову ж таки через стикове з'єднання бажано попередньо нанести на стіни розмітку по рівню або нівеліру - вертикальну або горизонтальну для рулонів і клітини для плит, рухаючись від вікна. Плити наклеюють рядами, шахматкою (у розбіг), ромбами або іншою вподобаною розкладкою.

З плитами можна працювати і поодинці, з шпалерами краще удвох, особливо, якщо немає досвіду. Полотно на стіні розрівнюють спеціальним валиком, особливо складні бульбашки проколюють, надлишки внизу зрізають ножицями, не чекаючи висихання.

Сохнуть шпалери близько трьох діб, в цей час вікна і двері повинні бути закритими. Якщо після наклейки все ж з'явилися «зуби», можна їх акуратно підфарбувати в тон шпалер, це зробить їх менш помітними.


Догляд за корком



Щоб шпалери вистояли свій термін, не втративши привабливості, їх не тільки покривають воском або проникаючим лаком, але і доглядають за поверхнею.

Видаляють свіжі плями м'якою губкою або фіброю, змоченою у воді, якщо забруднення сильне, можна додати у воду трохи м'якого миючого засобу.
Регулярно протирають вологою ганчіркою.
Незважаючи на антистатичні властивості, з плином часу на поверхні збирається пил, його можна прибрати пилососом.
Не можна використовувати для догляду за шпалерами агресивні миючі або абразивні засоби, вони стирають захисний шар і погіршують зовнішній вигляд.

догляд за корком


Коркові шпалери - натуральний і безпечний інтер'єрний матеріал, яким можна як повністю оздобити стіни, так і скомбінувати його з іншими покриттями.
Додано: 21-11-2016, 12:21
0
4514

Подібні публікації


Додати коментар


Наверх