Як зробити правильний вибір способу гідроізоляції фундаменту будинку

Як зробити правильний вибір способу гідроізоляції фундаменту будинку

Гідроізоляція підземних споруд (фундаменту, підвалу) - завдання, яке вимагає правильного підходу. Всі поверхні, які схильні до частого контакту з водою, ось як, стіни підвалів, фундамент, каналів, резервуарів із залізобетону і т.д., потребують хорошої гідроізоляції, яка зможе на протязі багатьох років зберігати свої властивості без змін, зберігаючи поверхню від руйнувань .

Подаємо кілька різних способів гідроізоляції фундаменту.

Ін'єкційна гідроізоляція - представляє собою гідроізоляцію із застосуванням матеріалів, заснованих на мінеральній, епоксидної, поліуретанової та інших основах. За допомогою тиску, матеріал надходить через попередньо підготовлені отвори в структуру стіни (з бетону, цегли і т.д.) застигаючи в порах і капілярах, тріщинах, створює горизонтальну відсічку, що не дає волозі проникати і підніматися вище. Даний спосіб гідроізоляції, в основному, застосовується тоді, коли немає можливості звільнити фундамент від грунту і провести обмазувальну гідроізоляцію. Спосіб ін'єкційної гідроізоляції досить дорогий і вимагає наявності як спеціалізованого обладнання, так і відповідного досвіду у виконанні таких робіт.

Наступний спосіб - проникаюча гідроізоляція. При застосуванні даного способу використовуються, так звані, проникаючі матеріали. В основі проникаючих матеріалів знаходиться цемент з'єднаний з подрібненим піском і добавками хімічно активних речовин. Сфера застосування складу: внутрішня гідроізоляція фундаменту і підвалу, ремонт / реконструкція бетонних споруд. Проникаюча гідроізоляція при контакті з водою, зберігає свої властивості і вступає в хімічну реакцію, завдяки чому відбувається процес герметизації і відбувається самозалічування бетону. Як результат, виходить подвійний ефект гідроізоляції: гідроізоляція зовнішнього шару і кристалізація внутрішніх пір бетону. Даний матеріал можна застосовувати як при реконструкції, так і при новому будівництві. Коли доступ до зовнішніх поверхонь обмежений, а єдиний спосіб проведення гідроізоляції - це внутрішня ізоляція. Даний метод гідроізоляції найбільше підходить для свіжого бетону.

У разі коли потрібно відремонтувати старий бетон, для початку необхідно очистити поверхню механічним способом від штукатурки, потім, знежирити, що дозволяє відкрити доступ до капілярної системи поверхні.

Обмазочна гідроізоляція - це ще один спосіб гідроізоляції. Даний спосіб являє собою одно-, багатошарове покриття, товщина якого становить від одного міліметра до декількох сантиметрів. Властивості обмазувальної гідроізоляції дозволяють її застосування як для зовнішньої захисту (гідроізоляції) будинку від впливу грунтових вод, так і для захисту всередині будинку від капілярної вологи. Обмазувальною гідроізоляцією називаються матеріали, в основі яких цемент або бітум. Гідроізоляція, при якій застосовуються бітумні і бітумно-полімерні мастики від компанії ТехноНІКОЛЬ, називаються обмазувальної гідроізоляцією.

В результаті застосування обмазувальної гідроізоляції для бетонної або металевої поверхні, утворюється захисна плівка, яка ефективно затримує вологу, запобігаючи руйнування основного матеріалу. Перевага даного способу гідроізоляції фундаментів - це високий ступінь захисту поверхні (бетонні плити, металеві палі). Обмазочна гідроізоляція - це найдоступніший спосіб гідроізоляції, як по простоті нанесення, так і за вартістю.

Фактори, від яких залежить вибір мастики, для проведення гідроізоляції, на основі матеріалів з бітуму:
1. Для проведення обмазувальних гідроізоляційних робіт, температура повинна бути оптимальною (не нижче 5 ° С)
2. Залежно від місця проведення гідроізоляційних робіт: зовнішні чи внутрішні поверхні.
3. Залежно від площі поверхні, яка підлягає обробці та строків проведення гідроізоляційних робіт.
4. Залежно від навантажень, яким буде піддаватися готове покриття з гідроізоляцією, в період експлуатації
5. Орієнтовний бюджет, передбачений для виконання гідроізоляційних робіт.
Відповівши на ці питання, можна швидко зробити правильний вибір на користь того чи іншого обмазувального матеріалу, в залежності від вимог до якості матеріалу і його вартості.

Приміром, застосування гарячих бітумів, таких як Мастика "ТехноНіколь" №41 "Еврика" легко пояснити низькою вартістю за квадратний метр. Даний спосіб гідроізоляції є найдавнішим, єдине що змінилося з роками - це кількість добавок у складі, які зробили матеріал ще більш еластичним і проникаючим в поверхню матеріалу. До недоліків гарячого бітуму, як способу гідроізоляції, можна віднести лише необхідність в наявності спеціального нагрівального обладнання, яке забезпечить переведення мастики в більш рідку форму. Крім того, даний відсоток досить трудомісткий і вимагає дотримання правил техніки безпеки, щоб уникнути травмування та отримання опік у працівників. Перевагою можна назвати, можливість роботи з даним матеріалом навіть при низьких або "мінусових" температурах.

Якщо вас цікавить більш простий спосіб обмазувальної гідроізоляції, зверніть свою увагу на мастики в складі яких є органічні розчинники, праймер "ТехноНіколь" №01, мастика "Техномаст" №21 від "ТехноНіколь" і мастика "ТехноНіколь" №24 "МГТН". Використання вищеперелічених мастик можна назвати найпоширенішим методом для влаштування обмазувальної бітумної гідроізоляції. Щоб виконати роботи з гідроізоляції досить шпателя або звичайної кисті, а самим робітникам необов'язково наявність великих навичок. Залежно від поверхні і виду робіт можна зробити вибір на користь звичайної бітумної мастики "ТехноНколь" №24 "МГТН" (на розчиннику) або бітумної мастики "ТехноНіколь" №21 "Техномаст" (з додаванням полімерів). Застосування полімерів позитивно впливає на властивості самого матеріалу, а точніше на підвищення еластичності і показання міцності зчеплення мастики з основою. крім того, завдяки полімерам, збільшується температурний діапазон для застосування даного матеріалу. Іншими словами, додавання полімеру в мастику розширює сферу застосування матеріалу, наприклад можливість використання на покрівлі, але в той же час значно підвищує вартість самої мастики. Саме тому, для проведення обмазувальних робіт з гідроізоляції фундаментів, найчастіше використовують звичайну мастику на бітумної основі. Вищевказані мастики можуть використовуватися в роботі навіть при низьких або негативних температурах.

У випадку, коли вам необхідно виконати роботи з гідроізоляції внутрішніх частин споруди (всередині підвалів, або інших приміщень) з важким доступом повітря при проведенні робіт, слід використовувати бітумні мастики на водній основі (емульсії), так як застосування мастик з розчинником, можуть негативно відбитися на здоров'я працівника, що проводить роботи. В якості мастики (емульсії) використовується праймер "ТехноНіколь" №04 або мастика "ТехноНіколь" №31. В основному, мастики на основі розчинника і мастики на основі води, мають схожі характеристики, але останні - завдяки водній основі мають нейтральний запах і цілком безпечні для робітників, які проводять роботи в закритому просторі (всередині приміщення). Мастики на водній основі висихають швидше ніж інші мастики, але при цьому, температура при якій можливе застосування не повинна бути нижче + 5 ° С.

У тих випадках, коли обмазувальні роботи потрібно провести на об'єктах з великими площами і в стислі терміни, рекомендується застосування бітумно-латексних емульсій або ж, так званої "рідкої гуми" механізованого застосування "ТехноНіколь" №33. Залежно від продуктивності праці, швидкість оброблення поверхні площею до 1000 м.кв, може досягати всього 8 годин.

Корпорація "ТехноНіколь" займається виробництвом всіх перерахованих вище в статті бітумних мастик, які використовуються для гідроізоляції фундаментів і підвалом методом обмазки. Ми допоможемо вам вибрати найбільш відповідний варіант гідроізоляції фундаменту, підвалу або інших конструкцій у Луцьку та у Волинській області.

Телефонуйте: 095 360 80 67 (Анатолій)
E-mail:

Як зробити правильний вибір способу гідроізоляції фундаменту будинку
Додано: 14-08-2014, 14:05
0
3616

Подібні публікації


Додати коментар


Наверх