Кладка стін з клінкерної цегли - виконання робіт. Види кладки (фото)

купити клінкерну цеглу в Луцькукупити клінкерну цеглу в Луцьку

Багатий асортимент елементів з клінкеру дозволяє продемонструвати всю красу цього матеріалу при будівництві будинку і його оточення. Клінкер володіє чудовими експлуатаційними властивостями, і покладений один раз, зберігає красу довгі роки. Тож не дивно, що він користується все більшою популярністю.

Клінкер ідеально підходить для використання і всередині, і зовні будинку. Його властивості важко переоцінити. Він дуже твердий, міцний, стійкий до мінливх атмосферних умов, не поглинає вологу, не вигоряє під впливом сонця, не вимагає додаткової обробки. Відповідно фасади, навіси, альтанки, грилі, паркани, димоходи або стовпи з клінкеру довговічні, не схильні до пошкоджень, за ними легко доглядати, до того ж цей будівельний матеріал чудово поєднується з природним оточенням.

Різноманіття клінкерних елементів створює просто необмежені можливості для дизайну. Фасади, сходи, стовпчики, бордюри, заїзди, доріжки та інші елементи садової архітектури, виконані з цього матеріалу, довговічні, функціональні, а головне - гарні.

Переваги клінкеру як будівельного матеріалу


Клінкерна цегла, як і звичайна керамічна, виробляється з натуральної сировини - глини і піску, але обпалюється при дуже високій температурі (понад 1100 ° C). Завдяки цьому віна дуже тверда і практично не абсорбує вологу.

Спосіб випалу і технологічна обробка впливають на експлуатаційні параметри і зовнішній вигляд цегли. Її поверхню можна зробити рифленою, надати їй різноманітний колір і фактуру, зробити глянцевою, покривши спеціальною глазур'ю.

Структура і технічні параметри цегли залежать також від виду використаної сировини. Якщо поклади глини характеризуються високим вмістом оксиду заліза, то клінкер виходить більш темним, з відтінками червоного і коричневого кольору. Якщо оксиду заліза в глині ​​небагато, то цегла буде більш світло - жовтою або помаранчевою. Але така глина зустрічається рідко, тому цегла з відтінком жовтого коштує дорожче, ніж червона.

Клінкер може бути виготовлений машинним способом або ручним формуванням. Найпопулярнішою серед виробників є цегла, виготовлена машинним способом. Її водопоглинання, як правило, не перевищує 4-6%. Вона може бути порожнистою або повнотілою.

Пустотілий клінкер з круглими або щілиноподібними отворами легший за вагою, і оскільки для його виробництва витрачається менше сировини - дешевший за ціною. Проте, необхідно пам'ятати, що перфорація послаблює несучу здатність цегли і полегшує потрапляння всередину води, тому його не можна використовувати, наприклад, для будівництва димоходів або в якості крайніх елементів підвіконь.

Різновидом цегли, виробленої машинним способом, є глазурована цегла. Вона практично не поглинає вологу і володіє гарними характеристиками міцності.

Цегла, сформована вручну, характеризується більш високим водопоглинанням (до 16%), тому вона менш міцна у порівнянні з цеглою машинного формування, і для неї необхідний спеціальний розчин для кладки. При цьому у неї дуже натуральний вигляд: нерівні краї, матова, шорстка поверхня.

Крім звичайного цегли, виробники клінкеру пропонують також різноманітні фасонні та збірні елементи. Вони дозволяють створити поверхню неправильної форми або сформувати ухил, не розрізаючи клінкер.

Фасонні елементи так само, як і цегла, можуть бути порожнистими і повнотілими. Часто вони мають трикутне або трапецієвидне січення, заокруглення з однієї або двох сторін.

Збірні елементи - це готові вироби, призначені для місць зі складною кладкою і для тих ділянок, де потрібна велика несуча здатність. Це можуть бути готові перемички, підвіконня, накладки на стовпчики парканів і навіть сходинки і майданчики сходів. Вони армовані заводським способом і при необхідності посилені залізобетонним сердечником, а на будмайданчик їх доставляють в готовому вигляді.

Професійне виконання кладки

Погане виконання може звести нанівець всі переваги навіть дуже якісного матеріалу. Робота з клинкером - справа копітка і вимагає точного дотримання деяких принципів, але чудовий кінцевий результат буде нагородою за докладені зусилля.

Основною умовою якісної кладки є хороша погода. Під час кладки і пізніше, коли розчин почне схоплюватися, температура повітря не повинна бути нижче 5-8 ° C. Отже, план будівельних робіт варто сформувати таким чином, щоб роботи, пов'язані з клінкером, велися з пізньої весни до ранньої осені, коли немає загрози заморозків.

Занадто висока температура повітря (вище 25 ° C) і сильний вітер також шкідливі для розчину, оскільки висушують його занадто швидко. В результаті, в структурі суміші залишається занадто мало води, і процес схоплювання відбувається неправильно.

Розчин розтріскується, кришиться і не набуває необхідних властивостей. Тому в спекотні, сонячні і вітряні дні місце робіт і зведені за останні два тижні поверхні повинні бути затінені, укриті від вітру і захищені від води. Опади вимивають розчин з швів, порушують його структуру і процес схоплювання. Між поверхнею клінкеру і захисною плівкою необхідно залишити продуху для вільної циркуляції повітря.

Другою умовою успішних робіт є правильний розчин. Для клінкеру не можна застосовувати розчини, які містять домішки вапна, тому що в контакті з водою воно кристалізується на поверхні цегли, утворюючи висоли.

Якщо розчин кладки готується на будмайданчику, слід застосовувати тільки цемент, який не має добавок. Компоненти розчину (цемент і пісок) потрібно збризкувати водою і перемішувати до тих пір, поки суміш не досягне необхідної консистенції. Важливо, щоб розчин не був занадто рідким: він повинен не виливатися з швів і зберігати форму, яку йому надали.

Найкраще використовувати готові розчини для клінкеру. Вони містять спеціальні зерна наповнювача, багато з них включають трас - мінерал, що зв'язує сполуки кальцію. Це запобігає натягування цегли водою і, в результаті, обмежує ризик виникнення плям на її поверхні.

Ринок пропонує розчини тільки для кладки і розчини для заповнення швів (фугування). Існують також універсальні розчини - для кладки з одночасним заповненням швів. Розчини не можна взаємозаміняти, це може привести до руйнування кладки.

Розчин кладки з'єднує елементи, але під впливом атмосферних опадів він вимивається з швів. Тому його накладають так, щоб уздовж зовнішнього краю цегли, в який може потрапити вода, залишалося поглиблення в 1-2 см, призначене для заповнення фугою. Розчин кладки має сірий колір, але це несуттєво, оскільки все одно він буде закритий фугою.

Розчини для заповнення швів стійкі до води, не вбирають вологу, але не володіють достатньою міцністю, щоб з'єднати елементи. Отже, їх застосовують виключно для захисту від попадання води в шви. Фуги бувають різних кольорів, що дозволяє підібрати їх відповідно до власного смаку.

Універсальні розчини характеризуються міцністю і еластичністю, тому вони не розтріскуються під впливом напружень, що виникають при стисненні.

До того ж вони стійкі до вологи і впливу агресивних середовищ. Універсальні розчини бувають різного кольору, але, як правило, вони дорожче спеціалізованих, тому їх застосовують тільки для заповнення швів, а кладку виконують більш дешевим сірим кладочним розчином.

Ідеальними параметрами володіють розчини для клінкеру з мікродобавками. Після зчеплення вони стають щільними і не дозволяють утворюватися висолам. Такі розчини, як і універсальні суміші, мають різні кольори.

Слід подбати не тільки про відповідний розчин для кладки, але також про блокування доступу до клінкеру води і мінеральних сполук з поверхонь, з якими він контактує. Така вода підтягується в цеглу з грунту або свіжої бетонної кладки і кристалізується на поверхні клінкеру. Через це на цеглинах з'являються висоли, незважаючи на безпечний розчин. Тому між першим рядом цеглин і бетонним цоколем або грунтом необхідно забезпечити горизонтальну гідроізоляцію.

У тому випадку, коли клінкер контактує з бетоном по вертикалі, наприклад, при облицюванні залізобетонних колон, необхідно почекати як мінімум два тижні, поки бетон схопиться, лише потім приступати до кладки. Інакше солі з сполучної суміші будуть мігрувати на поверхню клінкеру.

Застосування принципів кладки і заповнення швів здається очевидним умовою. Проте, не всі виконавці їх виконують. Спосіб ведення робіт перш за все залежить від того, які розчини застосовуються: спеціалізовані або універсальні. Якщо для кладки використовується універсальний розчин, то його розподіляють по всій поверхні цегли. Він повинен прилягати до крайніх граней і щільно заповнювати шви. Після того як розчин почне схоплюватися, швам надають остаточну форму.

Популярні види кладки

Стабільність клінкерної кладки забезпечується за рахунок правильної перев'язки цегли в стіні. Згідно з нормою, ширина перев'язки в окремих рядах становить або 4 см, або дорівнює висоті цегли, помноженої на 0,4. Причому завжди вибирають більше значення.

Наприклад, якщо висота цегли - 6,5 см, то помноживши 0,4x6,5 см, отримуємо 2,65 см, тобто значення, яке менше, ніж 4 см. Отже, перев'язка швів в цьому випадку повинна складати 4 см. Тобто вертикальні шви між цеглинами в сусідніх рядах повинні бути зміщені мінімум на 4 см.

Малюнок кладки впливає також на загальний вигляд викладеного з клінкеру елемента, особливо якщо кладка виконана з цегли контрастних кольорів. Малюнок кладки потрібно продумати заздалегідь, так як добре підібраний візерунок - це чудовий декоративний акцент.

Якщо для кладки застосовується один розчин, а для швів - інший, то роботи проходять у два етапи. Перший етап - кладка. Розчин накладають на середину цегли, залишаючи 1-2 см вільного місця для фуги. Можна також накладати його на всю поверхню, але в цьому випадку (після того як розчин попередньо схопиться), слід частково вибрати його зі швів і після висихання замінити фугою.

Для виконання швів (фугування) потрібно почекати, поки розчин кладки не схопиться (цей процес займає 3-5 днів), а потім заповнити шви відповідноїю фугою. Для цього найкраще застосовувати спеціальну вузьку шовний кельму. Остаточну форму шву надають за допомогою вигладжування: щоб шов був плоским, увігнутим або вигнутим.

Універсальні розчини дозволяють прискорити роботи, так як не потрібно двічі чекати, поки схопиться суміш. Фугування завжди виконується, починаючи зверху.

ложкова кладкаложкова кладка
Ложкова кладка


блочна кладкаблочна кладка
Блочна кладка


готична кладкаготична кладка
Готична кладка


хаотична кладкахаотична кладка
Хаотична кладка


хаотична (венська) кладкахаотична (венська) кладка
Хрестова (венська) кладка


цепна кладкацепна кладка
Цепна кладка


Увага! У процесі кладки потрібно подбати про чистоту робіт: користуватися чистими інструментами, а забруднення негайно видаляти м'якою щіткою або вологою губкою.
Додано: 10-11-2016, 10:29
0
3611

Подібні публікації


Додати коментар


Наверх