Утеплення фасадів - як правильно зробити
Часто помічаю, що на багатьох сайтах публікують пости будівельної тематики, вони виходять в ТОП і набирають вагон позитивних коментарів але, в більшості таких постів автори при монтажі допускають купу помилок або роблять всю роботу неправильно. Виною всьому звичайна довіра «знаючим» людям, які вчора були сантехниками (не в образу професіоналам своєї справи) а сьогодні клеять пінопласт, і природньо лінь. Коли починаєш вказувати на помилки то чуєш щось на зразок «а ось Саня десять років так робить і нічого!», в кращому випадку це Нічого, в гіршому:
На цьому фото приклад утеплення зсередини.
Неправильний монтаж (і ймовірно сітка для внутрішніх робіт), та й взагалі якась дикість.
Людина рідко зізнається в негативному досвіді, набагато частіше вонн згадує про успіхи (психологія - проти неї не попреш).
Найголовніше для тих, хто вирішив утеплювати самостійно - зсередини приміщення ніколи не утеплюється! Зрушиться точка роси і буде руйнуватися основа (плита, цегла і т.д) і все поросте цвіллю і грибком.
Про системи утеплення - їх дві: vws (ПСБС) або wm (мінвата).
Мінвата - ідеальна для використання, вона підходить для будь-яких основ, так як повністю паропроникна (дихає) і хорошим плюсом буде шумоізоляція. Мінус - дорого.
ПСБС - тут складніше, він підходить для монолітного залізобетону, тришарових панелей, керамзитобетону і повнотілої цегли (для двох останніх, виключно, якщо приміщення сухі). ПСБС береться не нижче ПСБ-С25 (нижче щільністю використовувати тільки для приміщень, на вулиці він розсиплеться).
Екструдований пінополістирол застосовується тільки для цоколя будівлі, він паронепроникний і не дає волозі з грунту проникати в основу - це його єдине призначення, без варіантів.
Грунтовка
Багато про неї забувають, дарма - вона багаторазово підсилює адгезію і не дає пересохнути клею. Підбирається в залежності від основи, (при покупці, якщо ви довірилися продавцеві, все одно перевірте призначення). Для пористих і сильнопоглинаючих основ (газобетон або нещільна цементно-пісчана штукатурка), потрібна грунтовка глибокого проникнення. Вона зміцнить поверхню, зв'яже пил і, знизить водопоглинаючі властивості основи. Якщо основа занадто гладка (монолітний бетон), потрібно забезпечити міцне зчеплення, для таких основ потрібні грунтовки, що містять дрібний кварцовий пісок.
Склосітка
Вона обов'язкова, інакше все відвалиться і будете багато неприємностей. Візуально відрізнити більш якісну не складно - вона кручена (але це не гарантія!) І товщина значно відрізняється від сіток для приміщень.
Клей
Для кожної системи є свої - тут багато можна писати, але особливого сенсу немає, так як вибравши систему вам в (нормальному) магазині підкажуть який клей необхідний. Запам'ятайте одне - піна або герметік НЕ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ як клейова суміш, є клей для ПСБС, в балонах і при нанесенні виглядає як піна, ось тільки склад абсолютно інший.
Кріплення, що з ним?
А з ним все те ж саме, «майстри» кріплять їм ПСБС - він НЕ є основним кріпленням, він забезпечує додатковий вітрозахист, повинен виглядати ось так:
Тобто Фасадний дюбель зі сталевим сердечником, покритий пластиковою головкою (пластик захистить від появи містків холоду).
Приклад правильного монтажа - один дюбель тримає кілька плит на точках сполучення
Елементи примикань (пластикові куточки з сіткою) і.т.д
Без них підуть тріщини по кутах (потраплятиме вода) і завчасно почне сипатися штукатурка / фарба.
Декоративні штукатурки
Для мінеральної вати:
Силікатні штукатурки, мінеральні штукатурки (низька стійкість до забруднення), силіконові і силікатно-силіконові штукатурки.
Для ПСБС:
Весь попередній список плюс акрилові.
Точка роси - що це
Простою мовою - там де нуль і з'являється конденсат, на зображенні видно
Це як раз та помилка з утепленням зсередини - стіна повністю промерзає і в утеплювачі утворюється конденсат. Така ж біда буде чекати якщо утеплюючи зовні неправильно підібрати товщину утеплювача (з мінеральної вати можна буде воду вичавлювати в буквальному сенсі)
Ну й сам «пиріг утеплення»
Мінвата:
СТІНА
0.1 - Грунтовка (чомусь не вказали)
1 - Клей
2 - Плити мінеральної вати
3 - Дюбель
4 - Базовий штукатурний шар
5 - Склосітка
6 - Грунтовка під обробку
7 - Декоративний штукатурний шар
ЦОКОЛЬ
8 - Гідроізоляційний шар
9 - Клей
10 - Екструдований пінополістирол
ПСБС
СТІНА
0.1 - Грунтовка
1 - Клей
2 - Плити пінополістиролу
3 - Насічка з мінеральної вати
4 - Дюбель
5 - Базовий штукатурний шар
6 - Склосітка
7 - Грунтовка
8 - Декоративний штукатурний шар
ЦОКОЛЬ
9 - Гідроізоляційний шар
10 - Клей
11 - Екструдований пінополістирол
Ну ось і все, користуйтесь. Радий був допомогти.