З чого почати ремонт квартири

З чого почати ремонт квартири

Придбання нової квартири – це, безумовно, велика подія для кожної сім’ї, а якщо квартира, до того ж, куплена і в новобудові, то ця покупка стає удвічі приємною. Але, як тільки проходить ейфорія від володіння новим житлом, щасливі новосели приходять до висновку, що для них зараз справжня нагальна необхідність – це ремонт нової квартири, як би дивно це не звучало. Але реальність в цьому випадку диктує свої закони, так що доводиться перейматися і планувати ремонт будинку: з чого почати? які матеріали? що найважливіше в ремонті квартири? – Всі ці питання починають виникати один за одним швидше, ніж ви остаточно вирішите на них.

Як правило, розповіді бувалих про цей захід кажуть, що воно не становить ніяких особливих труднощів. Особливо часто можна почути поширену помилку, що все основне в новому будинку вже зроблено, і з цієї причини є можливість ремонт в новобудові звести до самого необхідного мінімуму. Але в дійсності часто справа йде далеко не так.

Пам’ятайте про усадку будинку

Отже, з чого почати ремонт квартири в новобудові? Для початку з’ясуємо, в чому ж відмінність ремонту в новобудові від капітального ремонту в простій квартирі? Тільки одним моментом – новобудова дає усадку протягом двох років. Саме тому неминуче з’являються тріщини на стінах, виникають потьоки в системі опалення і водопостачання, «спучування» підлоги й інші не найнеприємніші наслідки неминучою усадки. Вибираючи будь-які обробні матеріали для ремонту, треба намагатися віддавати переваги тільки тим, у яких є здатність без будь-яких істотних змін перенести деформацію стель, підлоги, стін, в цілому, усадку будинку. Ось з чого починають ремонт квартири в новобудовах, тому що цей важливий момент треба завжди враховувати, якщо ви беретеся за ремонт, в іншому випадку ви витратите великі гроші, а через два роки знову опинитеся перед новою необхідністю капітального ремонту.

Ремонт: підлога

З чого почати ремонт квартири, як не з підлоги, точніше з вирішення питання: чи потрібна чистова стяжка? Адже будівельна і так досить хороша. Це питання мучить багатьох, хто вирішує одночасно інше питання, з чого почати ремонт квартири своїми руками.

Якщо дивитися на це з практичної сторони, то залишати будівельну стяжку, не допрацьовуючи її, не слід з кількох причин. Перша – те, що гладкість стяжки майже завжди не така гарна, як слід, тому що стяжка часто кришиться під ногами, і вам кожен день доведеться підмітати брудний бетонний пил. І друга – нерівності будівельної стяжки викличуть проблеми, коли ви будете укладати лінолеум або ламінат, і якщо вам все ж таки вдасться належним чином розмістити підлогове покриття, то бетонний пил, який збереться під підлогою, почне проникати у ваше житло і отруювати ваш організм. Отже, чистова стяжка «приб’є» пил, що залишивя від будівельників, і доб’ється прийнятно рівної підлоги, куди без особливих проблем можна буде покласти будь-яке покриття. Найкраще для підлоги використовувати натуральний паркет. Він майже не боїться ніяких деформацій.

Ремонт: стіни

А ось з чого починати ремонт у квартирі в новобудові зовсім не треба, так це з укладання кахельної плитки у ванній кімнаті. Її краще укласти пізніше, коли ваш будинок дасть повну усадку, і ви зможете зробити повний капітальний ремонт. Але, якщо вам не терпиться, то тоді вибирайте кахель найпростіший, щоб потім без зайвої жалості ви змогли б його прибрати і укласти замість нього новий.

Ще одним спірним моментом, що зачіпає ремонт в новобудові, є стіни або, точніше, їх вирівнювання. Найчастіше вони здаються рівними лише на перший погляд. Якщо ви справите виміри за допомогою водяного рівня або схилу, то раптом виявиться, що всі стіни мають свої нерівності і перекоси. Звичайно, це не вплине на міцність наклейки шпалер, але якщо при наклейці шпалер необхідна операція підгонки рулонів, то малюнок не співпаде, як треба, і всі ваші праці будуть марні, як і вартість дорогих шпалер. Саме тому ремонт в новобудові обов’язково повинен включати чистову обробку стін перед тим, як ви будете клеїти шпалери.

Клеїти дорогі шпалери на стіни теж не треба, оскільки вони, швидше за все, лопнуть або вспучатся. Хоча якщо ваш вибір зупинився на тканинних шпалерах, то причин турбуватися тоді не буде. Таким же тимчасовим заходом може стати встановлення панелей. Зрозуміло, можливі й інші різні варіанти обробки стін.

Ремонт: стеля

Третьою поширеною помилкою, що виникає під час суперечки на тему робити чи все ж не робити ремонт в квартирі в новобудові, є ремонт стелі. Як правило, більшість схильна до недорогого і сердитого варіанту, який зводиться до думки, що на стелю варто наклеїти плитку, яка добре приховає всі наявні будівельні огріхи. Природно, що в подібному виході є сенс. Тільки ніколи не слід забувати про те, що стельові покриття, зроблені з поліуретану, незважаючи на всю свою декоративну цінність, схильні жовтіти з часом, є чудовим магнітом для пилу, а іноді можуть відвалюватися мало не цілими рядами. Тому у вирішенні питання: з чого почати ремонт у квартирі, вони не стануть найкращим варіантом для вашого рішення. А ось як альтернатива пінополіуретану в останні роки, при ремонті квартир в новобудовах, все частіше і частіше застосовують гіпсокартон. Адже стелі з даного матеріалу може змонтувати навіть той, у кого немає ніякого досвіду в будівельних роботах, а пофарбувати їх фарбою або наклеїти шпалери на ваш смак стане вельми необтяжливим і навіть приємним заняттям. І, до речі, зорове сприйняття відмінно зробленої гипсокартонної стелі може перевершити всі ваші сміливі очікування і дасть відчуття глибокого задоволення від отриманого результату.
Натяжна стеля теж дуже добре підходить для ремонту квартири в новобудові, оскільки при усадці будинку вона прийме потрібну форму.

Систему водопостачання та опалення при ремонті краще відразу виконати з пластикових труб. Крім того, що вони набагато довговічніші своїх інших аналогів, вони так само не бояться деформацій, які можливі при усадці будинку.

Ремонт: вікна та звукоізоляція

До речі, з чого почати ремонт у квартирі, як не з установки пластикових вікон. Їх можна відразу встановлювати, причому надовго. Єдине, перед тим як встановити пластикові вікна попередьте компанію, що виконує їх монтаж, про те, що будинок новий і дає усадку. У цьому випадку монтажники залишать потрібні зазори в швах, щоб уникнути деформації вікон.

Роблячи ремонт в новобудові, потрібно так само подбати про надійну звукоізоляцію. Звичайна практика показала, що протягом 4-5 років після заселення, всі мешканці обов’язково займаються активним ремонтом, особливо капітальним. Тому для свого спокою варто трохи витратитися на звукоізоляційні матеріали. У цьому плані найкраще підходять пробкові панелі, оскільки вони і знижують рівень шуму, і знову ж таки не бояться наступної усадки будинку.

Найоптимальніший варіант ремонту в новобудовах – це, коли ви його доручаєте спеціалізованій компанії. А на час ремонту ваша сім’я, наприклад, може відправитися у відпустку. Цей варіант вирішить відразу кілька нагальних питань: спеціалізована компанія зробить весь комплексний ремонт і встановить сантехніку та електропроводку, а також ви не будете перебувати в будинку, в якому день безперервно щось свердлять, фарбують і стукають.
Ремонт своїми руками

Але, якщо ви поставили собі більш трудомістку мету: самим зайнятися ремонтом будинку – з чого почати нове життя, як не зі свого власного проекту з облаштування нового житла, то для початку вам слід забути на деякий час про спокій і скласти список необхідних будівельних матеріалів, які знадобляться для ремонту квартири.

Рекомендуємо, розділити їх по окремих кімнатах. Наприклад, коридор, кухня, ванна кімната і т.д. Звичайно, можна закуповувати будівельний матеріал відразу для всієї квартири, а можна і поетапно: по ходу справи ремонту чергової кімнати. Тут, як кому зручніше. Але от з чого починати ремонт квартири своїми руками дійсно треба, так це з розрахунку витрат окремо на ремонт підлоги, стель, стін, а також вартість дверей і вікон. Такі розрахунки дуже сильно полегшать вам завдання з планування благоустрою квартири.

Якщо ви плануєте зробити косметичний ремонт, то тоді в категорію перепланування квартири і якісь глобальні дизайнерські рішення не увійдуть. Тому що мова повинна йти тільки про фарбування або обклеювання шпалер, побілку, обклеювання або фарбування стін, дверей, вікон, а також перестилання лінолеуму або циклювання і покриття лаком паркетних покриттів, облицювання стін і підлоги плиткою. Також в рамках свого косметичного ремонту ви зможете поміняти наличники, підвіконня і плінтуси. Треба відзначити, що навіть косметичний ремонт – це надзвичайно трудомістка процедура і, природно, заслуговує поваги і уваги.Особливо, якщо всі ремонтні роботи в квартирі виконуються своїми руками.

Але за якою б ремонт ви не зібралися взятися, у вас не вийде все зробити «голими руками». Якщо ви наймете будівельну бригаду, то, звичайно, можете навіть не замислюватися про цей момент, але, якщо ви беретеся за ремонт самостійно, то спочатку обов’язково потрібно придбати досить велику кількість будівельних інструментів. При цьому звичайними рівнями і рулетками, пассатижами і викрутками список далеко не обмежиться. Вам в будь-якому випадку доведеться освоїти різні малярські пристосування, перфоратор, дриль, шуруповерт, пилу і інші прості і не дуже ремонтні пристрої.

Перед тим, як ви почнете ремонт у квартирі, вам треба буде підготувати всі приміщення, в яких будете його робити. Для цього треба буде пересунути або винести і накрити залишившися меблі. Необхідно захистити всі наявні поверхні, які ви не плануєте включати в процес ремонту, в іншому випадку ви їм можете завдати серйозної шкоди. Також слід заклеїти всі вимикачі і розетки спеціальної малярською стрічкою. І згодом пам’ятати, що, працюючи з електрикою, слід дотримуватися усіх необхідних правил безпеки.

Досить велика кількість часу у вас забере видалення старих покриттів перед тим, як нанести нові. Як правило, видаляти їх слід зверху вниз: від стелі до підлоги.Технологія видалення таких покриттів може досить сильно відрізнятися – вона залежить від матеріалів, використаних в процесі попереднього ремонту квартири, якщо такий мав місце бути.

Тільки всі перераховані вище моменти, на жаль, є лише частковими. Якщо у вас виникло бажання зробити ремонт своїми руками, який прослужить досить довго, то слід перед цим пройти повну інформаційну підготовку, щоб бути «підкованим» з питання, пов’язаного з ремонтом квартири.


Будь-який ремонт ми допоможемо Вам втілити у реальність. Розпочинаючи з замірів та кошторису і завершуючи дзеркалом у ванній кімнаті.

Телефонуйте:

З чого почати ремонт квартири
Додано: 18-08-2011, 18:26
0
3106

Подібні публікації


Додати коментар


Наверх