Сонячні панелі вже здатні забезпечити мир чистою енергією

Сонячні панелі вже здатні забезпечити мир чистою енергією

Результатом міждисциплінарного дослідження, проведеного в Массачусетському технологічному інституті (МТІ), став звіт обсягом 332 сторінки, озаглавлений «Майбутнє сонячної енергії» (The Future of Solar Energy). Одним з головних висновків дослідження стало те, що сьогоднішні сонячні панелі здатні до 2050 року забезпечити людство багатьма тераватами чистої сонячної енергії (один терават дорівнює 1 000 000 мегават). Другий важливий висновок полягає в тому, що необхідна політична воля, щоб, нарешті, відучити світ від викопних видів палива.

Сьогоднішні сонячні панелі прекрасно підходять для потреб завтрашнього дня, стверджується в звіті. Дослідники з МТІ припускають, що фотоелектричні технології на основі кристалічного кремнію залишаться життєздатними і актуальними в майбутньому. Хоча подальші дослідження, звичайно, поліпшать ефективність сонячних панелей, але ми вже зараз маємо необхідні інструменти для забезпечення потреб усього світу в енергії. Чого нам не вистачає, так це фінансового стимулювання і політичних зусиль щоб подолати стару звичку використовувати викопне паливо для підтримки звичного нам способу життя.

Міжнародне енергетичне агентство (The International Energy Agency, IEA) стверджує, що індустрія викопного палива отримує майже 548 мільярдів субсидій щорічно (2013 рік - останній рік, за який такі дані доступні). У звіті МТІ говориться, що ці кошти мають бути спрямовані на розвиток чистої енергетики, що дозволить зробити реальністю мрію про майбутнє без вуглецевого забруднення. Автори пишуть: «Генерація сонячної енергії - одна з небагатьох технологій з низькими викидами вуглецю, яка може рости в дуже великих масштабах». Але це зростання неможливий, якщо не вкладати достатньо коштів у розвиток сонячної інфраструктури.

Замість того, щоб сподіватися на нові проривні результати, які ще більше знизять вартість сонячних панелей, дослідники з МТІ вважають, що особливу увагу потрібно приділити створенню «розумних мереж», які зможуть інтегрувати всю сонячну енергію, яку отримують індивідуальні сонячні батареї, встановлені на дахах будинків, батареї колективного користування і великі сонячні електростанції.

У звіті також вказується, що відносно нова сфера сховищ електрики - це область досліджень, результати в якій можуть драматично знизити вартість одержуваної енергії. Також як вартість сонячних панелей стрімко впала за останнє десятиліття, нові технології в області акумулювання енергії і економія, що отримується в результаті масового виробництва, разом здатні знизити ціну енергії в наступному десятилітті. Акумуляторні батареї - це критичне ланка в тому, щоб зробити сонячну енергію доступною для всіх людей у ​​світі.

Кожен раз, коли має місце технологічний прорив, якісь з раніше існуючих виробництв терплять збитки, в той час як нові види бізнесу процвітають. Звіт MIT написаний специфічною мовою, настільки популярним серед вчених, але послання, яке він несе, ясно. У нас є технічні засоби для отримання всієї необхідної енергії з відновлюваних джерел. Залишається тільки змінити наше ставлення для того, щоб всі ці кошти запустити в роботу.
Додано: 17-05-2015, 20:03
0
1220

Подібні публікації


Додати коментар


Наверх