Компанія Tesla розробила сонячну батарею у вигляді даху

Компанія Tesla розробила сонячну батарею у вигляді дахуКомпанія Tesla розробила сонячну батарею у вигляді даху

Встановлювати дах, вся поверхня яких представляє з себе цілісну сонячну батарею, почнуть вже в наступному році.

Американський виробник електромобілів Tesla Motors представив нові моделі сонячних батарей, розраховані для установки на дахах будинків, а також вдосконалений еноргонакопичувачів Powerwall 2.0. Новинки були представлені за кілька тижнів до передбачуваного завершення операції по злиттю Tesla Motors і енергетичною компанією SolarCity.

Нові сонячні батареї не схожі на звичні і повинні встановлюватися на всю поверхню даху. Як заявив в ході презентації глава Tesla Ілон Маск, мова йде про початок виробництва дахів, вся поверхня яких буде суцільною сонячною батареєю, а не набором сонячних модулів.

Покриття представлені в чотирьох дизайнах: скляна і шиферна плитка, черепиця і фактурне скло. За словами Маска, перші дахи, що складаються з нових сонячних панелей, будуть продані і встановлені вже в наступному році.

Крім того, Маск представив еноргонакопичувач Powerwall 2.0, за допомогою якого зібрана протягом дня сонячна енергія конвертується в електроенергію і освітлює та обігріває будинок. Потужність пристрою була подвоєна до 14 кВт в порівнянні з попередньою моделлю, а розміри, навпаки, стали компактніші. Вартість Powerwall 2.0 складе $ 5,5 тисяч.

«Це свого роду інтегроване майбутнє. Електромобіль, Powerwall і панель сонячної батареї у вигляді даху. Ключ до успіху полягає в тому, щоб вони були красивими, доступними і бездоганно інтегрованими», - пояснив Маск.

У серпні компанія Tesla повідомила про плани покупки збиткової енергетичної компанії SolarCity. Угода оцінювалася в $ 2,6 млрд.

Ілон Маск вже є головою ради директорів і найбільшим акціонером SolarCity, якою керує його двоюрідний брат Ліндон Рів. З урахуванням цього об'єднання двох збиткових компаній викликає у Уолл-стріт безліч питань.

З одного боку, придбання SolarCity, найбільшого постачальника сонячних панелей для приватних будинків в США, створить додаткові фінансові складності для Tesla, яка сама очікує виходу на самоокупність не раніше 2020 року і здійснює масштабні інвестиції в НДДКР і розширення виробництва, включаючи будівництво заводу в Неваді вартістю п'ять млрд доларів.

З іншого боку, крім електромобілів, Tesla нарощує випуск акумуляторів, які зазвичай використовуються в поєднанні з сонячними панелями для забезпечення електрикою приватних будинків. Компанії можуть об'єднати і інші технології.
Tesla
Додано: 1-11-2016, 09:35
0
3836

Подібні публікації


Додати коментар


Наверх