Великі фірми вкладаються у відновлювану енергетику

Великі фірми вкладаються у відновлювану енергетику

Apple інвестує 850 мільйонів в сонячну енергетику

Компанія Apple оголосила, що має намір вкласти 848 млн доларів у проект створення сонячної електростанції під назвою California Flats Solar, який запускається компанією First Solar в Monterey в Каліфорнії. З 280 мегават вихідної потужності станції Apple за 25-річним контрактом викуповує 130 мегават. Це найбільша в історії угода щодо постачання альтернативної енергії, укладена комерційною компанією.

Дане рішення є тільки частиною більш широкого плану Apple з використання сонячної енергії. Раніше в цьому місяці Apple оголосила про плани побудувати центр обробки даних в штаті Арізона, електропостачання якого теж має бути засноване на використанні сонячної енергії. Всі інші центри обробки даних Apple теж забезпечені енергією за рахунок сонячних, вітрових або геотермальних джерел.

Як сказав глава Apple Тім Кук, ста тридцяти мегават енергії, одержуваних від California Flats повинно вистачити для забезпечення енергією майбутньої головної квартири Apple в Куперіно, в 150 милях від сонячної станції, а також інших офісів у Каліфорнії, роздрібних магазинів і комп'ютерних центрів. Apple демонструє тим самим своє занепокоєння у плані змін клімату і вносить свій внесок у зменшення викидів вуглекислого газу в країні.

Великі фірми вкладаються у відновлювану енергетику


Apple не планує використовувати куповану таким чином енергію безпосередньо. Замість цього вона буде купувати енергію за оптовими цінами у основного постачальника енергії в Північній Каліфорнії, компанії Pacific Gas and Electric (PG & E), а енергія від сонячної електростанції буде поставлятися в загальні мережі. PG & E вже має контракт на поставки залишилися 150 мегават енергії від California Flatts. Якщо все піде згідно з планами, будівництво станції в Monterey почнеться цього року і закінчиться в 2016.

Інші фірми теж звернули увагу на відновлювану енергію

У вівторок на технологічній конференції в Сан-Фраціско Кук сказав: "Ми знаємо, що зміна клімату дійсно має місце. Ми вважаємо, що час розмов минув, пора діяти. І ми це доводимо тим, що робимо. "

Компанія вже давно нарощує вкладення в сонячну енергетику, дві станції потужністю 20МВт вже побудовані, ще дві будуються в Північній Кароліні і Неваді. Всі центри обробки даних Apple вже живляться від джерел відновлюваної енергії. Остання інвестиція Apple - найбільша за розміром серед вкладень в сонячну енергетику, важлива віха на шляху до отримання дешевої, що не вимагає дотацій, енергії від сонця.

Вітрова енергія поки ще дешевша, ніж сонячна, і такі високотехнологічні компанії як Google, Microsoft і Amazon в основному інвестують у розвиток вітрової енергетики.

Але майбутнє все ж за сонячною енергією. Вартість отримання сонячної енергії падає швидше, ніж це має місце для вітрової енергії, і, на думку Міжнародного енергетичного агентства (International Energy Agency), до 2050 року сонячна енергетика може стати основним джерелом електрики.

Великі фірми вкладаються у відновлювану енергетику

Ціни на альтернативну енергію різко впали в 2009-2010.

Як підкреслив Кук на конференції, Apple інвестує в сонячну енергетику не тому, що хоче зробити подарунок людству, а тому, що це хороший бізнес. «Ми очікуємо дуже істотної економії,» сказав він.

Неначе бажаючи підтвердити це, через кілька хвилин після оголошення про інвестиції в сонячну енергетику акції Apple подорожчали і до кінця торгового дня капіталізація компанії оцінювалася в 711 мільярдів доларів. Тим самим Apple стала першою компанією в США, чия ринкова вартість перевищила позначку в 700 мільярдів.

Інші фірми слідують за лідером

- Google: Минулого року Google уклав договори на покупку 400 МегаВат енергії від вітрових електростанцій.
- Microsoft: за 2 минулих роки Microsoft уклала угоди на 285 МВт вітрової енергії, включаючи один з найбільших контрактів на поставки з одного джерела.
- Amazon: минулого місяця Amazon теж включився в гонку, підписавши угоду про постачання 150 МВт вітрової енергії.
- Ikea: Ikea повідомила що має намір до 2020 року отримувати всю енергію (не тільки електричну) з поновлюваних джерел. Вже зараз вона отримує значну частину необхідної їй енергії від що належать компанії вітрових станцій.
- Wal-Mart розміщує сонячні панелі на дахах своїх торгових центрів, сумарна потужність його сонячних установок перевищує 100 МВт.
Додано: 19-04-2015, 20:08
0
898

Подібні публікації


Додати коментар


Наверх