Якими трубами краще зробити опалення

Якими трубами краще зробити опалення

Вибираємо труби для системи опалення. Всі ми в більшості своїй народилися і виросли в той час, коли питання яка установка труб опалення краще, здавалося як мінімум смішним, а відповідь на нього була однозначною: звичайно ж, сталеві. Труби опалення, виконані з металу, вірніше зі сталі, актуальні й донині. Безперечними плюсами металевих труб є їх невисока вартість в порівнянні з іншими видами матеріалів, висока довговічність у використанні. При якісному і правильному догляді за опалювальною системою, вона прослужить вам добрих півстоліття.

В умовах приватного будинку завдяки високій тепловіддачі сталеві труби разом з радіаторами частково виконують функцію обігріву, а не тільки магістралі для з'єднання котла з батареями. А якщо використовувати труби діаметром 57- 76 мм, то система опалення будинку може чудово обходитися і без радіаторів. Крім того, якщо у вас система з природною циркуляцією води, то за співвідношенням ціни до діаметру сталеві труби будуть ідеальні. На цьому, мабуть, все плюси цього варіанта і закінчуються. Незначними мінусами є необхідність в періодичному фарбуванні системи, та й не зовсім презентабельний вигляд.

На зміну звичним залізним, ось уже добрих років 15, прийшли різноманітні пластикові труби. І, поступово завойовуючи довіру населення, вони, рано чи пізно витіснять традиційні сталеві. Розрізняють пластикові та металопластикові. Останні відрізняються наявністю в структурі кільця металевого, як правило, алюмінієвого прошарку. Пластикові труби діляться на: полімерні, поліетиленові, поліпропіленові та ПВХ.

Труби із пластику зручні у використанні, легкі, прості при монтуванні, не бояться корозії і відносно дешеві. Можна сказати бюджетний варіант. Але, при тривалій експлуатації або при можливих підвищеннях тиску, велика ймовірність розгерметизації і порушення геометрії труб. Простіше кажучи, ризикуєте «попасти» не недешевий ремонт, як у себе в квартирі, так і у сусідів знизу.

Для уникнення подібних ситуацій вмонтовуйте механічно міцні, що легко гнуться армовані металопластикові труби. Які практично не змінюють форми при проходженні в них гпрячого теплоносія. Їх можна монтувати в стіни за умови кріплення між собою прес-фітингами, або зварювання спеціальним зварювальним апаратом. В принципі, операція це досить проста, тому монтувати металопластикові труби можливо самому.

Найпопулярнішими зараз є мідні труби. Як і сталеві, вони міцні, не бояться іржі, що не згинаються, подібно пластиковим, під дією температури. Їх легко монтувати, а термін служби якісно змонтованої системи трубопроводу становить близько століття. Найголовнішим недоліком називають їх високу вартість.

Зовсім недавно на ринок опалювальних систем вийшли труби з нержавіючої сталі. Подібно радіаторів з цього ж матеріалу, вони увібрали в себе багато достоїнств. Однак висока складність в монтажі і велика вартість поставили даний товар в розряд елітних, що підтверджується ще і елегантним виглядом. Які труби встановлювати у себе, вибирати в будь-якому випадку лише вам.
Додано: 25-10-2016, 14:36
0
2501

Подібні публікації


Додати коментар


Наверх