Резервна опалювальна система - розкіш чи необхідність?
Чи можуть розумні інвестиції істотно підвищити енергетичну безпеку приватного будинку?
З кожним роком все більше і більше людей вважають за краще життя за містом у власному будинку, подалі від міської метушні, стресів і несприятливої екологічної обстановки. Хтось купує будинок в сучасному заміському житловому кварталі з малоповерховою забудовою, де організація комунальних послуг здійснюється централізовано і відповідає міському рівню сервісу. Хтось же, навпаки, вважає за краще самостійно побудувати будинок і особисто займатися питаннями його утримання та експлуатації.
Важливим моментом при облаштуванні заміського будинку є продумана до дрібниць система опалення. Кліматичні умови України не дають можливості ставитися до цього питання легковажно. Від того, наскільки серйозно підрядник підійде до створення індивідуальної системи опалення будівлі, буде залежати не тільки вартість її експлуатації та обслуговування, а й рівень комфорту.
Незалежно від того, як опалюється будинок, основною вимогою до системи опалення, поряд з безпекою, є надійність. Якість системи обумовлюється її довговічністю, безвідмовністю, простотою управління і легкістю ремонту. При розробці системи можна постаратися врахувати всі деталі і нюанси, але від збоїв в системі подачі газу або іншого палива не застрахований навіть надійний котел. Форс-мажор може статися в самий невідповідний момент - добре, якщо ви в цей час опинитесь поруч і зможете вжити необхідних заходів щодо відновлення роботи системи опалення. А якщо ні? Наприклад, новорічні свята в самому розпалі, ви поїхали у відпустку, а газовий котел зупинився в аварійний режим і не запускається. У такій ситуації велика ймовірність того, що в його відсутність система опалення замерзне і прийде в непридатність - збиток може вимірюватися не однією тисячею гривень.
Оптимальне рішення - встановлення резервної опалювальної системи, яка використовує інший вид енергії. У разі застосування в якості штатної системи опалення твердопаливних або газових котлів найкращим варіантом резервного опалювального пристрою є електричний котел, який не вимагає постійного контролю.
Скептики можуть сказати, що опалення приватного будинку електрикою - не самий економічний метод забезпечення комфорту. Однак не варто забувати, що електричний котел виконує резервну функцію, і більшу частину часу він не буде споживати електроенергію, перебуваючи в пасивному режимі.
В якості резервного пристрою в опалювальній системі оптимально підійде настінний електричний котел Protherm «Скат», який вже завоював довіру мільйонів споживачів. Цей котел призначений для використання в квартирах, житлових і дачних будинках, відрізняється зручністю в експлуатації і обслуговуванні.
«Скат» є найбільш підходящим для використання в резервних опалювальних системах завдяки доступній ціні, простоті монтажу, зручності налаштувань і розширеному діапазону температур від 8 ° С до 30 ° С. Котел може працювати від мережі ~ 380 В, а моделі 6К (6 кВт) і 9К (9 кВт) - від мережі з напругою як 380 В, так і ~ 220 В. В якості резервного модуля «Скат» підключається до системи опалення послідовно і може розташовуватися в тому ж приміщенні, що й основний котел. Підключення «Ската» до основної системи опалення передбачає використання двох регуляторів Protherm Exabasic, один з яких приєднується до основного котла, а інший керує запуском резервного електричного котла, активуючи його, коли температура в приміщенні опускається нижче заданого рівня. Фахівці рекомендують встановити даний параметр на 15 градусів. У разі виникнення аварійної ситуації з основним котлом і неминучого зниження температури в приміщенні термостатичний регулятор автоматично запустить резервний електричний котел.
У лінійці Protherm «Скат» представлені 8 потужних модифікацій від 6 до 28 кВт, що дозволяє йому не тільки відповідати всім вимогам, що пред'являються до резервних котлів, але і виступати в якості центру системи опалення. Для збільшення потужності котли «Скат» можуть збиратися в каскади.
«Скат» має всі необхідні для сучасного опалювального обладнання характеристики - це зручний, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, мікропроцесорне управління, вбудовані циркуляційний насос і розширювальний бак, контроль напруги і можливість підключення бойлера непрямого нагріву для підготовки гарячої води.
Всі модифікації Protherm «Скат» мають цілий ряд незаперечних переваг у порівнянні з газовими котлами:
- компактні розміри, котли легко вписуються в будь-який інтер'єр і не вимагають додаткової підготовки приміщення для установки;
- легкість монтажу і подальшого обслуговування;
- ККД понад 99% протягом усього терміну використання - це найвищий показник серед усіх типів опалювальних систем;
- простота настройки і регулювання;
- безшумна робота і екологічність.
Вибираючи Protherm «Скат» в якості резервної опалювальної системи, ви вибираєте чудову якість, яка гарантуватиме комфорт і спокій.