20 кращих нових будівель планети

20 кращих нових будівель планети


Підводимо архітектурні підсумки минулого року: музей «з каменю, води і вітру», величезна різнобарвна молекула, іграшковий паровозик, шматок оплавленого бурштину, хмарочос що згинаэться і інші шедеври.

20 кращих нових будівель планети

1 . Новий термінал аеропорту Шеньчженя роботи італійця Массіміліано Фуксас схожий на півторакілометрову рибу , покриту блискучою шестикутної лускою вікон. Відкритий наприкінці листопада будинок вражає не тільки своїми розмірами , але і футуристичним дизайном: денне світло ефектно проникає крізь напівпрозорий фасад у внутрішні приміщення . Будівництво комплексу тривало близько чотирьох років і обійшлося в $ 1,4 млрд. Пропускна спроможність аеровокзалу - 25 млн пасажирів на рік: цього має бути достатньо , щоб найближчим часом забезпечити потреби вільної економічної зони на кордоні з Гонконгом. Втім , архітектор заклав у проект можливість подальшої реконструкції аеропорту.

20 кращих нових будівель планети

2 . Спроектоване Ремом Колхас "висотне місто" De Rotterdam - наймасштабніша будівля Нідерландів . Розташована в колишньому портовому районі Роттердама скляна стіна з восьми блоків заввишки в півтори сотні метрів вміщає в себе готель , офіси , житло , конференц - зали і торговий центр в стилобаті. Проект розроблявся з 1997 року , але через дорожнечу приступити до будівництва вдалося лише після початку кризи 2008 року. Тоді через різко зниження попиту серйозно подешевшали послуги підрядників - і все одно будівля обійшлася в колосальні € 340 млн.

20 кращих нових будівель планети

3. Ще одна споруда в китайському Шеньчжені - і знову робота бюро OMA Рема Колхаса. Як точно помітили колумністи головного на світі архітектурного журналу Mark, 250-метровий будинок Шеньчженьської фінансової біржі виглядає занадто просто для того, щоб мати автора, але в той же час вона настільки самобутнья, що навряд чи може бути об'єктом для наслідування. Архітектори OMA підняли підставу споруди вгору, перетворивши її в консоль, і несподівано отримали свіжий образ хмарочоса.

20 кращих нових будівель планети

4. Утилітарний характер будівлі не привід робити його нудним. Торік швейцарці Херцог і де Мерон перебудували ярмарковий центр в Базелі: завдяки ажурному алюмінієвому фасаду новий павільйон виставки виглядає легко і ефектно, а наскрізний прохід в центрі споруди дозволив розгорнути перш замкнутий комплекс до міста і створити новий громадський простір.

20 кращих нових будівель планети

5 . Швейцарський проект японського мінімаліста Шигеру Бана, який експериментував з будівництвом тимчасових будівель з картону (одна з його робіт - павільйон «Гаража» в московському парку Горького). У Цюріху архітектор звів повітряну штаб - квартиру медіаконцерну Tamedia. Ніяких болтів і залізобетону: п'ятиповерхова офісна будівля має складений, немов конструктор , дерев'яний каркас , поверх якого накинутий легкий скляний фасад. За іронією долі Шигеру Бан не зміг би отримати дозвіл на зведення цієї будівлі у себе на батьківщині, зате традиційні японські прийоми припали до місця в Європі.

20 кращих нових будівель планети

6 . Поряд з Норманом Фостером Заха Хадід - головний продукт британського архітектурного експорту: її бюро з великим задоволенням проектує розкішні деконструктивістські будівлі - атракціони для східних деспотій. Не дивно, що Хадід є автором однієї з найефектніших нових будівель на території колишнього СРСР. Відкрився рік тому Культурний центр Гейдара Алієва в Баку - навряд чи найцікавіший музей на світі, зате він вражає своїми плавними, текучими формами, створення яких було б неможливо без використання інноваційних матеріалів.

20 кращих нових будівель планети

7 . Весь 2013 рік Марсель носив почесний статус Європейської столиці культури і на честь цієї події в місті відкрився MUCEM - Музей цивілізацій Європи і Середземномор'я, створення якого почалося майже десять років тому. За словами француза Руді Річчотті, його будівля побудована «з каменю , води і вітру» , і це не метафора. Музей складається з двох кубів: внутрішнього, з залами експозиції, і зовнішнього - фасаду у вигляді ажурної сітки. Завдяки цьому з деяких ракурсів масивна будівля з фібробетона проглядається наскрізь. З даху нової будівлі перекинутий ефімерний міст до старого форту Сен - Жан, де розташована друга частина експозиції музею. Чиста поезія.

20 кращих нових будівель планети

8. Штаб-квартира норвезької нафтової компанії Statoil в передмісті Осло - здається, одна з кращих офісних будівель в світі і відмінний приклад сучасної європейської архітектури. Нічого хитрого: п'ять витягнутих паралелепіпедів кинуті один на одного в три яруси, а внутрішній простір між ними засклений. Але цього виявляється достатньо, щоб вся конструкція залишала відчуття безперервного руху.

20 кращих нових будівель планети

9. Архітектурний скевоморфізм в дії. Центр молекулярних досліджень в Мельбурні виглядає як величезна різнобарвна молекула, а навчальна ієрархія тут закладена в саме планування будівлі: внизу - аудиторії студентів, вгорі - лабораторії вчених. Це не єдина ефектна робота місцевого архітектурного бюро Lyons - в останні кілька років вони побудували в місті ряд громадських будівель, які складені ніби з дитячого конструктора.

20 кращих нових будівель планети

10. Даляньський міжнародний конференц-центр - це величезне навіть за китайськими мірками морське чудовисько (усередині будівлі в двох великих і шести малих залах може розміститися більше шести тисяч чоловік), на яке австрійські архітектори з бюро Coop Himmelb(l)au витратили кілька десятків тисяч тонн сталі і стільки ж бетону. Втім, так і задумувалося: Далянь переживає будівельний бум, і місту була просто необхідна дивна пам'ятка на березі моря. Чи призведе поява будівлі до ефекту Більбао, неясно : інші китайські мегаполіси також переживають будівельний бум і готують свої домінанти. У Шеньчжені їх як мінімум буде більше.

20 кращих нових будівель планети

11. Незвичайна, але все ж архітектура: британська антарктична станція Halley VI нагадує іграшковий паровозик, який зібраний з восьми вагонів. Кожний з модулів має «ніжки» змінної довжини і встановлений на лижі - в разі потреби станцію можна відбуксирувати в потрібне місце. Через екстремальні умови будівництва на створення станції пішло чотири роки. З інших цікавих деталей - всередині червоного модуля розташовані власний бар і більярдна.

20 кращих нових будівель планети

12. Ще одна будівля-атракціон: торік на околиці Мальме відкрився один з найбільших шведських моллів. Архітектор Герт Вінгорд вирішив урізноманітнити зазвичай сумний вигляд торгових будівель і виконав фасад у вигляді шматка оплавленого бурштину.

20 кращих нових будівель планети

13. Архітектурне бюро WOHA з Сінгапуру спеціалізується на створенні «зелених» будівель. Їх остання робота - готель Parkroyal, уздовж фасаду якого розбиті чотири яруси вертикальних садів.

20 кращих нових будівель планети

14. Нова визначна пам'ятка Копенгагена - акваріум «Блакитна планета». Архітектурне бюро 3XN виконало один з найбільших світових акваріумів у вигляді закрученого сріблястого обсягу, що нагадує з висоти пташиного польоту чи то гвинт, чи то величезний вир, - будівля якраз розташована неподалік від аеропорту Копенгагена.

20 кращих нових будівель планети

15. Буде дивно, якщо швейцарець Макс Дудлер не отримає Прітцкерківської премії: його холодні мінімалістічні споруди заслуговують цього не менше, ніж роботи Петера Цумтора. Одна з останніх побудованіх ним будівель - звичайний концертний зал в невеликому німецькому місті Ройтлінгені. Він виглядає так, немов навколо Радянський Союз 1970-х, але виконаний куди витонченіше та на незрівнянно віщому технічному рівні. Справжнє мистецтво.

20 кращих нових будівель планети

16. Житловий квартал «Sliced ​​Porosity Block» в китайському мегаполісі Ченду роботи Стівена Холла. Порізана і ламана форма п'яти висоток, масивний бетонний каркас яких винесено на фасади, - зовсім не примха британського архітектора. По-перше, завдяки такому рішенню будівлі найменше затінюють навколишній простір. По-друге, і головне - Ченду знаходиться в зоні активної сейсмічної активності і незвичайне рішення дозволяє будівлям кварталу зберігати стійкість під час поштовхів.

20 кращих нових будівель планети

17. Лондонський житловий комплекс NEO Bankside від Річарда Роджерса. Автор хай-текових і немов вивернутих Центру Помпіду та будівлі Ллойда знову використовує промислову естетику, але швидше в декоративних цілях: неподалік розташовується галерея Тейт Модерн.

20 кращих нових будівель планети

18. Трьохсотметрова житлова висотка Cayan Tower в Дубаї - найбільш масивний хмарочос що згинається на планеті: верхні поверхи повернуті на 90 градусів по відношенню до основи. Подібна форма повинна допомогти знізити тиск вітру на будівлю.

20 кращих нових будівель планети

19. Новий судовий комплекс в бельгійському місті Хасселт дивує не стільки своєю незвичайною формою, скільки її буденністю. Це нормальна сучасна європейська архітектура, яка намагається обжити перш непридатні землі, - Палац правосуддя побудований у залізниці на колишніх промислових територіях. Відображення спокійного і благополучного побуту Західної Європи, нічого більше, - і тому не дивно, що в українській дійсності такий середній рівень неможливий.

20 кращих нових будівель планети

20. Трьохсотметровий лондонський «Осколок» роботи Ренцо Піано - найвища будівля Європейського союзу, а ще один з найскладніших, технологічних и безпечних хмарочосів західного світу, побудований так, щоб витримати зіткнення з великим авіалайнером. The Shard - головний приклад того, яким повинен бути хмарочос після подій 11 вересня.
Додано: 12-02-2014, 20:59
0
2254

Подібні публікації


Додати коментар


Наверх