Особливості проектування будинку з газобетону

Особливості проектування будинку з газобетону

Ключові особливості, які необхідно врахувати при будівництві заміського котеджу з газобетону.

Проектування - найважливіший етап, від якого повністю залежать експлуатаційні характеристики будівлі, що зводиться, а також його довговічність і комфортність проживання в ньому. На будівельному ринку представлена ​​велика кількість стінових матеріалів. Знаючи особливості того чи іншого будівельного матеріалу, проектувальник зможе розрахувати конструктив заміського будинку, який повністю відповідає вимогам забудовника і відповідає всім технічним регламентам.

У цій статті, ми допоможемо вам розібратися в особливостях проектування та будівництва будинку з газобетону:

- Вибір фундаменту будинку з газобетону і особливості матеріалу.
- Базові принципи теплотехнічного розрахунку.
- Найбільш часті помилки, що допускаються при будівництві та проектуванні.

Базові принципи вибору фундаменту для будинку з газобетону

Будівельна практика показує, що від надійності фундаменту багато в чому залежить термін служби будинку і його безаварійна експлуатація. Фундамент перерозподіляє і передає вагу від будови на основу. Тому запам'ятовуємо таке правило:

Без дослідження грунту будівництво будинку ведеться наосліп, з усіма негативними наслідками, що випливають з цього.


Щоб дізнатися структуру ґрунту і його несучу здатність, проводяться геологічні вишукування, на підставі яких, попередньо розрахувавши навантаження від будівлі, вибирається і проектується фундамент під котедж.

Фундамент повинен бути достатній для проектованої будівлі. Конструкція фундаменту безпосередньо залежить від ваги будівлі. Це навантаження складається з власної ваги всіх конструкцій, експлуатаційних (корисних) навантажень, а також снігового навантаження, яка залежить від району будівництва.

Особливості проектування будинку з газобетону


Якщо не виконати цю вимогу і звести типовий фундамент, без урахування особливостей основи на ділянці, ми отримаємо або надлишкову, а значить - зайве дорогу конструкцію, з перевитратою всіх будівельних матеріалів, або фундамент з недостатньою несучою здатністю. Що може привести до аварійної ситуації і подальшого дорогого ремонту.

Для газобетонного будинку найчастіше використовуються такі типи основи, як плитний і стрічковий фундамент.

Особливості проектування будинку з газобетону


Монолітна залізобетонна плита завдає мінімальний тиск на грунт і забезпечує рівномірність усадки, а стрічковий фундамент неглибокого закладення простіший у виготовленні і менш матеріаломісткий.

У всіх випадках, оптимальне конструктивне рішення щодо вибору типу фундаментів, можна прийняти тільки на підставі геологічних вишукувань ділянки будівництва.

Проектуючи фундамент під газобетонний будинок, слід пам'ятати, що цей матеріал має невисоку стійкість до деформуючих навантаженнь на вигин. Монолітний жорсткий фундамент з правильним армуванням, а також армопояс, надвіконні перемички, правильні сполучення конструкцій і т.д. мінімізують деформаційні навантаження, пов'язані з можливою усадкою грунту, що запобігає появі тріщин в газобетонних стінах.

Як вже говорилося вище, вага будинку впливає на вибір типу основи. Закономірність наступна - чим легші стіни (матеріал, з якого вони зроблені), тим менш витратним виходить фундамент. Адже під легкий будинок не потрібно робити потужну основу. Запам'ятаємо цей момент. Йдемо далі.

Слід запам'ятати, що властивості матеріалу, використаного для зведення стін, безпосередньо впливають на особливості проектування, будівництва та експлуатації будівлі. Для прикладу розглянемо властивості газо- і пінобетону.

Газобетон і пінобетон є різновидами пористого бетону - штучного кам'яного матеріалу на основі мінерального в'яжучого з рівномірно розподіленими за об'ємом порами. Це додає матеріалу високі теплоізоляційні властивості. Відмінності між піно і газобетоном обумовлені різницею в технологіях їх виробництва, які, в свою чергу, визначають якість кінцевого продукту.

Найбільш часта помилка недосвідчених забудовників - говорити про піно і газобетон, як про один матеріалі.

Пінобетон, на відміну від газобетону автоклавного виробництва, твердне при природних умовах. Це впливає на його кінцеві властивості, а саме - нестабільні характеристики і геометрію продукції, яку найчастіше роблять в кустарних умовах.

Газобетон може виготовлятися тільки в умовах високотехнологічного промислового виробництва. Це гарантує його якість і задані параметри, які не змінюються від партії до партії.

Принципи теплотехнічного розрахунку газобетонного будинку


Тепер розглянемо особливості проектування будинку з газобетону з точки зору теплотехнічних властивостей цього матеріалу. Адже в останні роки, в зв'язку з ростом цін на енергоносії, спостерігається сплеск інтересу до будівництва економічних, тобто - енергоефективних будинків.

Особливості проектування будинку з газобетону


Такий будинок дозволяє економити на опаленні, тому що тепловтрати будівлі зведені до мінімуму. Відповідно до вимог СНиП, теплоопір стін (R) має відповідати 3.13 (м² * ° С) / Вт.

Будинок з термічним опором стін в 4.5 (м² * ° С) / Вт вважається енергоефективним. Якщо термоопір становить 6.5 (м² * ° С) / Вт - пасивним.

Відштовхуючись від цих цифр, зробимо спрощений розрахунок і з'ясуємо, якою має бути товщина газобетонной стіни.

Для прикладу візьмемо найбільш популярну марку газобетону щільністю D400, класом міцності В 2.5 з коефіцієнтом теплопровідності 0.11 Вт / (м * ° С) при звичайних умовах експлуатації (А) і поставимо значення в наступну формулу.

d = R * λ, де:

d - товщина стіни.
R - нормований опір теплопередачі.
λ - коефіцієнт теплопровідності.

d = 3.13 * 0.11 = 0.34 м

Тобто товщина стіни, що задовольняє нормам теплового опору, становить 34 см. Йдемо далі і беремо газобетонний блок самого ходового розміру, а саме шириною в 37.5 см і видозмінює формулу.

R = d / λ,

І знаходимо фактичний опір теплопередачі газобетонной стіни шириною в 375 мм.

R = 0.375 / 0.11 = 3.4 (м² * ° С) / Вт

Таким чином, ми перекрили існуючу норму. Крім цього, чим менше товщина стіни, тим більша внутрішня площа в будинку. Зменшується навантаження на фундамент і основу, а значить - не потрібно проектувати потужний фундамент. Немає необхідності в додатковому утепленні стін. Це спрощує конструктив будівлі і зменшує будівельний кошторис.

Проектуючи будинок, треба виходити з вимог достатності конструкції і збалансованості всіх елементів, що зменшує кінцеву вартість.


Правильно обраний стіновий матеріал тягне за собою цілий ланцюжок конструктивних плюсів, якими треба лише грамотно скористатися. Крім цього, газобетон легко обробляється, пиляється, свердлиться і шліфується прямо на будмайданчику недорогим ручним інструментом. Прямий аналог по простоті обробки газобетону - дерево, а великоформатних і легкість блоків значно прискорює і спрощує будівництво.

Особливості проектування будинку з газобетону


Таким чином, проектуючи будинок, відразу думаємо - наскільки зручно працювати з матеріалом, чи необхідно купувати дорогий інструмент. Крім додаткових витрат, складність обробки матеріалу призводить до збільшення часу на зведення будинку і будівельної кошторису.

Найбільш часті помилки

На завершення статті наведемо найбільш часті помилки, які допускаються при зведенні будинку з газобетону і які слід усунути ще на етапі проектування, використовуючи технологію, рекомендовану виробником.

1. Кладка першого ряду блоків на фундамент без гідроізоляції, яка відсікає підйом капілярної вологи. Також підвищену увагу приділяємо цоколю, куди можуть потрапляти бризки води, які відбиваються під час дощу з вимощення. Це місце варто захищати додатково гідроізоляційними матеріалами, або обробляти проникаючими гідрофобними складами.

2. Кладка газобетону на цементний розчин замість спеціального клею для тонкошарової кладки. Результат - товсті шви кладок - «містки холоду». Замість швів товщиною 1-2 мм ми отримуємо шви товщиною в 1 см. Це також призводить до перевитрати розчину, а при перерахунку на обсяг клею кладка на ЦПР виходить дорожче.

Особливості проектування будинку з газобетону


3. Відмова від використання монолітного залізобетонного армопоясу при монтажі збірного залізобетонного перекриття і укладання плит прямо на газобетон. Результат - через точкове навантаження можуть виникнути сколи на блоках. Армопояс рівномірно розподіляє навантаження на стіну.

4. Влаштування надвіконних бетонних перемичок і армопоясу без теплоізолюючого вкладиша з зовнішньої сторони (мінеральної вати або екструдованого пінополістиролу). В результаті (якщо не планується подальше утеплення зовнішніх стін за технологією «мокрого фасаду») утворюється потужний «місток холоду», що призводить до значних тепловтрат.

Особливості проектування будинку з газобетону


5. Відмова від армування кладки під віконними прорізами. Кладку рекомендується зміцнити арматурою так, щоб вона на 0.5 м виступала за відкос віконного прорізу.

6. Використання для зовнішнього оздоблення не паропроникних матеріалів. Газобетон добре пропускає пар, тому для його обробки слід використовувати паропроникну штукатурку або, якщо монтується інший тип фасаду, наприклад, цегляний, передбачається вентильований зазор (шириною близько 40 мм), для виходу пари. Внизу, для видалення випадково потрапившої в зазор вологи, в цегляному облицюванні за проектом передбачається влаштування спеціальних зливних отворів для виведення води, що покращує вологісний режим газобетонних блоків.
Додано: 16-01-2017, 16:33
0
681

Подібні публікації


Додати коментар


Наверх